WAUHAUS (Soome)

WAUHAUS (Soome)
The Companion

“The Companion” on privaatne kohtumine ühe vaataja ja robotkoera vahel. Etenduses meelitab robot inimesest osalejat temaga eri viisidel vestlust arendama, seltsima ja mängima. Kohtumine ärgitab meie kaasasündinud uudishimu ja empaatiat kõigi liikuvate olendite suhtes. Mis laadi toimejõude oleme valmis omaks võtma? Kas oleme valmis loovutama end kaaslase hoolde, kes pole inimene, ja teda usaldama?

“Robotid ei tunne, aga meie tunneme nende eest.”
– Kate Darling, The New Breed

WAUHAUS on multidistsiplinaarne kunstikollektiiv, kelle koduks Helsingi. WAUHAUS-i looming paigutub eri kunstižanride vahele, nende töid saab näha väga erinevates paikades, väikestest black box teatritest kuni linnaruumi, suurte staadionide ja üldtuntud teatrimajade suurte lavadeni.

WAUHAUS on Eesti publikule tuttav juba varasemast, olles esinenud Kanuti Gildi SAALis, STL-is ning Baltoscandali festivalil (2018. aastal lavastusega “Flashdance”).

Pileti ostmiseks vali endale sobiv kuupäev ja etenduse alguse aeg (NB etendus on korraga ühele osalejale ja kestab 20 minutit. Osad ajad on reserveeritud passiomanikele). 

OSTA PILET (välja müüdud)

N, 4.07 14:00–18:50 Kinomaja proovisaal

R, 5.07 13:10–18:00 Kinomaja proovisaal

L, 6.07 14:00–18:50 Kinomaja proovisaal

P, 7.07 13:10–18:50 Kinomaja proovisaal

Kestus 20 min
Inglise keeles
Ühele osalejale
Lastele vanuses 5–12 on lubatud etenduse kohandatud versioon koos täiskasvanust saatjaga.

Kontseptsioon WAUHAUS; Koreograafia ja lavastus Jarkko Partanen; Helikujundus Jussi Matikainen; Stsenograafia Samuli Laine; Juhtijad/Esitajad Jarkko Partanen & Jussi Matikainen; Visuaalne kontseptsioon Heikki Ulmanen; Produtsent Julia Hovi; Tootja WAUHAUS.

Kunstnikud Jarkko Partanen, Jussi Matikainen, Laura Haapakangas WAUHAUS-ist; Roboti välimuse kujundas Kari Kankaanpää; Valguskujundus Mia Jalerva; Tarkvaraarendus Aki Panuma (Probot); Produtsent Julia Hovi; Tootjad WAUHAUS (FI), Black Box (NO), Kiasma Theatre (FI), koostöös: Probot (FI).

Toetajad. Nordic Culture Point, Jenny and Antti Wihuri Foundation, The Arts Promotion Centre Finland, City of Helsinki