Susie Wang (Norra)

Susie Wang (Norra)

BURNT TOAST

Eksistentsiaalne splatter-teater täiskasvanutele.

Kusagil sügaval lõunaosariikides, üleni punases hotelli fuajees on administraator Betty ametis trükkimisega, kui ilmub Danny, randme külge aheldatud hõbedane portfell. Ennast hotelli sisse registreerinud, tahab Danny muuseumi minna, kuid märkab siis Violeti. Too istub puhkenurgas ja rüüpab tervitusjooki, imetades samal ajal pisitütart.

Danny ja Violet alustavad vestlust ning leiavad ruttu ühise keele. Violet märgib, et tema tütar on vägagi Danny nägu. Kohe väga. Kas on võimalik, et Danny on isa? Mis peitub portfellis? Millal suletakse muuseum? Ja kuidas on lood tulevikuga?

Pärastlõuna fuajees kisub üha veidramaks ning veri hakkab voolama, kuni unenäod, hallutsinatsioonid ja teater sulavad kokku metsikuks žanriseguks.

Norra teatrirühmitus Susie Wang on kiirelt tõusnud kodumaa üheks silmapaistvamaks teatritrupiks. Selle asutasid 2017. aastal dramaturg ja lavastaja Trine Falch, helilooja ja helikujundaja Martin Langlie, näitleja Mona Solhaug ja teatrikunstnik Bo Krister Wallström.

Trine Falch ja Bo Krister Wallström on Baltoscandali festivali varem külastanud 2002. aastal loomingulise kollektiivi Baktruppen liikmetena lavastusega “Very Good”.

“Inimene olla on muidugi vahva, aga see, et oleme teadlikud olendid, ei tähenda veel, nagu me poleks looduse osa. Kultuur eksib, kui ta püüab looduse eest põgeneda. Ja mida kiiremini me jookseme, seda rängem on kohtumisel kokkupõrge. Eedeni aeda mahajäetu tabab meid nüüd nagu elav põrgu. Võib-olla on kõige parem mängida surnut. Susie Wang mängib elavat ja surnut, nii loomulik-looduslikult kui oskame.”
– Susie Wang oma inimloomuse-triloogia kohta

“Võin julgelt öelda, et midagi päris seesugust nagu “Burnt Toast” pole ma kunagi näinud (...) häiriv, ent ometi õrn lugu armastusest ja kannibalismist.”
– New York Times

K, 3.07 22:30 Rahu hall OSTA PILET

N, 4.07 20:00 Rahu hall OSTA PILET (välja müüdud)

Kestus: 85 min
Inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega.
Soovituslik vanus 16 +
Sisaldab vägivaldseid ja veriseid stseene. 

Kontseptsioon: Susie Wang; Tekst/lavastus: Trine Falch; Stsenograafia Bo Krister Wallström; Muusika/heli: Martin Langlie; Valgus Phillip Isaksen; Eriefektid: Fanney Antonsdottir; Kunstiline kujundus Antti Bjørn; Puusepp: Jon Løvøen; Tehniline plaan: live Simen Ulvestad, Jon Løvøen, Lars Halvorsen; Keelekonsultandid: Dean Clark, Sarah Valentine; Osades: Kim Atle Hansen, Julie Solberg, Mona Solhaug, Phillip Isaksen, Fanney Antonsdottir.                                                                                           

Kaastootja Black Box Theatre                                                                                                                                                                   
Toetajad Arts Council Norway, The Audio and Visual Fund and Visual Artists Fund