Robert Henke (Saksamaa)

Robert Henke (Saksamaa)

CBM 8032 AV

Audiovisuaalne performance vanakooli arvutitega.

“CBM 8032 AV” on teekond läbi abstraktse graafika ja heli ilu, mis loodud viie ikoonilise varase generatsiooni personaalarvutiga. Teose sisuks on kaasaegse esteetika ning enam kui 40 aasta taguse aegunud, piiratud tehnoloogia kasutamise kahetisus.

“CBM 8032 AV” esitajad on viis Commodore CBM 8032 arvutit, igaühel üksainus 8-bitine protsessor, mis töötab sagedusel 1 MHz ja mille kogumälu on 32 kilobaiti.

Need masinad polnud kunagi mõeldud audiovisuaalse kunsti loomiseks ning tulemused on aeglased, rohmakad, geomeetrilised, madala resolutsiooniga ja eranditult ühes rohelises värvitoonis. Ometi kiirgub neist täiesti erilaadne gruuv ja visuaalne võlu. Helispekter hõlmab digitaalset müra, sügavaid karedaid siinuslaineid, lakoonilisi klõpse ja löökpille meenutavaid häiringuid, hästi tükeldatud ja meetrilisi, kuhu põimuvad vaiksed või isegi hääletud hetked, ning seda on täiendavalt töödeldud-viimistletud 1980ndate alguse stuudioelektroonikaga.

“CBM 8032 AV” pälvis Veneetsia biennaali 67. rahvusvahelisel kaasaegse muusika festivalil parima lavastuse auhinna.

Robert Henke uurib abstraktseid mustreid ruumis ja ajas, mis tehtud helist ja valgusest. Tema vahenditeks on arvutid, kood ja elektroonika. Ta loob muusikat, audiovisuaalseid etendusi, installatsioone ja arvutigraafikat.

Robert Henke installatsioone, etendusi ja kontserte on näha saanud Londonis Tate’i Moodsa Kunsti Muuseumis, Pariisis Pompidou keskuses, Roomas Palazzo delle Esposizionis, Nantes’is Le Lieu Unique’is, New Yorgis PS-1s, Luxembourgis MUDAM-is, Viinis MAK-is, Veneetsias Palazzo Grassis, Austraalias Uus-Lõuna-Walesi Kunstigaleriis, Berliinis KW Kaasaegse Kunsti Instituudis, Eindhovenis STRP biennaalil ja lugematutel festivalidel, sealhulgas Unsound, CTM, MUTEK, Sonar, New Forms Festival.

N, 4.07 22:30 Kinosaal OSTA PILET (välja müüdud)

R, 5.07 20:30 Kinosaal OSTA PILET 

Kestus: 65 min
Sõnadeta