Lawrence Malstaf (Belgia)

Lawrence Malstaf (Belgia)

SHRINK

Kaks suurt läbipaistvat kilepalakat ja seade, mis nende vahelt järkjärgult õhu välja imeb, jättes keha vaakumpakendatuna püstiasendis rippuma. Kahe pinna vahele sisestatud läbipaistev voolik võimaldab vaakumpakendis viibijal õhuvoolu reguleerida. Kilepalakate vahel rõhu kasvades külmub pakendatud keha pind tasapisi arvukateks mikrovoltideks. Etenduse jooksul liigutab installatsioonis osaleja end aeglaselt ja vahetab asendeid, mis varieeruvad looteasendist kuni ristilöödud keha sarnaseni.

Lawrence Malstafi looming asetseb visuaalse ja teatraalse piiril. Ta arendab installatsiooni- ja etenduskunsti, keskendudes tugevalt liikumisele, juhusele, korrale ja kaosele ning kaasahaaravatele sensoorsetele ruumidele, mis mõeldud üksikkülastaja jaoks. Ta loob ka suuremaid ruumi ja orienteerumisega tegelevaid mobiilseid keskkondi, kasutades külastajat tihti kaasnäitlejana. Tema projektid rakendavad füüsikat ja tehnoloogiat lähtepunkti või inspiratsiooniallikana, samuti installatsioonide käivitamise vahendina.

Lawrence Malstaf on kunsti ja uue tehnoloogia vallas pälvinud mitmeid rahvusvahelisi auhindu. Tantsu- ja teatrimaailmas on ta ühtlasi tuntud uuendusliku teatrikunstnikuna.

“Shrinki” sai Eestis esmakordselt näha 2018. aasta NU Performance festivalil Tallinnas, mida kureerisid Henri Hütt ja Mihkel Ilus.

L, 6.07 16:00–18:00 Rakvere Teater (NB! Asukoht on ilmastiku tõttu muutunud)

Ühe sessiooni kestus: 20 min
Sõnadeta
Peresõbralik lavastus
TASUTA