Laura Kutkaitė / Leedu Rahvusteater (Leedu)

Laura Kutkaitė / Leedu Rahvusteater (Leedu)

THE SILENCE OF THE SIRENS

Sireenid laulavad – kaunilt, kirjutab Homeros. Nad istuvad saarel, meelitavad merel olevaid mehi maismaale ja tapavad siis. Välja arvatud Orpheuse, kes laulis neist valjemini, ja Odysseuse, kes täitis oma kaaslaste kõrvad mesilasvahaga ning lasi end masti külge siduda, et ta võiks kuulata sireene hukkumata.

Euroopa mütoloogias valitseb vägivald – inimeste, jumalate, müütiliste olendite ja sugude vahel. Ebavõrdsus ja võimutasakaalu puudumine tekitavad sidemete asemel hirme ja kaitsestrateegiaid. Mis paneb meid hoidma kinni sellistest struktuuridest?

Koos trupiga asetab lavastaja Laura Kutkaitė tänapäevase loo otse keset müütide miinivälja: neli aastat pärast #MeToo liikumise kõrgpunkti Leedus toob ta lavale võimu kuritarvitamise küsimuse kunstimaailmas. Kivikaljul poseerides avavad neli näitlejannat saareteatri ja räägivad tõestisündinud lugusid oma tööelust, oodates “suurt Odysseust”. Jätmata välja ainsatki sünget üksikasja – isegi mitte omavahelist konkurentsi –, teevad nad üheskoos teatrit: kostüümide ja grimmi, heli ja valguse, kibeda huumori, kire, haavatavuse ja mitmel põhjusel. Sel tragikoomilisel viisil avavad nad omapoolse löögi struktuuride pihta, et muutus saaks sündida.

Laura Kutkaitė on leedu teatrilavastaja. “The Silence of the Sirens” on tema esimene töö Leedu Rahvusteatris Vilniuses. Dresdenis toimuva Euroopa noorte lavastajate festivali FAST FORWARD 2022. aasta võitja.

L, 6.07 18:00 Rakvere Teatri suur maja OSTA PILET (välja müüdud)

P, 7.07 17:30 Rakvere Teatri suur maja OSTA PILET (välja müüdud)

Kestus: 1h 45 min
Leedu keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega. 

Lavastaja Laura Kutkaitė; Autorid Teklė Kavtaradze, Laura Kutkaitė koostöös näitlejatega; Lava ja kostüümid kujundanud Paulina Turauskaitė; Helilooja Agnė Matulevičiūtė; Koreograaf Laura Kutkaitė; Koreograafia konsultant Agnietė Lisičkinaitė; Valguskujundaja Vilius Vilutis; Lavastaja assistent Urtė Sėjūnaitė; Autorite assistendid Simona Jurkuvėnaitė, Eglė Poškevičiūtė; Produtsent Rugilė Pukštytė; Osades Gerda Čiuraitė, Rimantė Valiukaitė, Toma Vaškevičiūtė, Oneida Kunsunga, Aistė Zabotkaitė, Jūratė Vilūnaitė.