Florian Malzacher  (Saksamaa)

Florian Malzacher (Saksamaa)

THE ART OF ASSEMBLY

Raamatuesitlus

“The Art of Assembly” vaatleb tänapäeva teatrit eesmärgiga tuua esile selle poliitilist potentsiaali nii vormis kui sisus. Toetudes arvukatele näidetele kogu maailmast etendus-, kujutava ja aktivistliku kunsti vallas, uurib kuraator ja kirjanik Florian Malzacher teoseid, mis rakendavad teatri erilisi võimalusi, et esindatuse ja osaluse vahelises ruumis korraga mänguliselt ja siiralt navigeerida.

“The Art of Assembly” on üleskutse määratleda end laiaulatusliku kriisi ajal tugevalt poliitilisena ja et teater ei rahulduks pelgalt maailma hädade kajastamisega, vaid tegutseks ühtlasi muutuste nimel.

Florian Malzacher on kuraator, kirjanik ja dramaturg, kes veab lisaks arutelude ja jutuajamiste seeriat “The Art of Assembly” koondumise potentsiaalist kunsti, aktivismi ja poliitika kaudu. Aastatel 2006-2012 oli ta Grazi interdistsiplinaarse festivali steirischer herbst programmi koostaja ja aastatel 2013-2017 teatrifestivali Impulse kunstiline juht. Ta on paljude väljaannete toimetaja, mis käsitlevad teatrit, suhteid kunsti, aktivismi ja poliitika vahel ning etenduste kureerimist. Nende hulka kuuluvad (kaas)toimetatud raamatud teatritruppide Forced Entertainment, Rimini Protokoll ja Nature Theatre of Oklahoma kohta, samuti Truth is Concrete: A Handbook for Artistic Strategies in Real Politics (2014), Not Just a Mirror: Looking for the Political Theatre of Today (2015) ja Empty Stages, Crowded Flats: Performativity as Curatorial Strategy (2017). Tema raamatuid ja esseid on tõlgitud viieteistkümnesse keelde. 

Vestlust viivad lävi Oliver Issak ja Jan Teevet Kohtumiste ja Mitte-Kohtumiste Instituudist.

L, 6.07 13:00 Rakvere Teater

Kestus: 60 min
Inglise keeles
Tasuta