Branko Jordan / Katarina Stegnar / Primož Bezjak / Mart Kangro / Juhan Ulfsak / Eero Epner (Eesti, Sloveenia)

Branko Jordan / Katarina Stegnar / Primož Bezjak / Mart Kangro / Juhan Ulfsak / Eero Epner (Eesti, Sloveenia)

FUN FACT

Ja järgmine küsimus on: mis aastal toimus? Kui palju neid oli? Kas keegi pääses või ei pääsenud keegi? Inimene on küsiv olend. Me tahame küsida. Ja vahel tahame anda küsimustele ka õiged vastused. Kuid ainult vahel. Lavastus Fun Fact on teadmiste ja loogilise mõtlemise pühitsus. Seilame faktide ookeanil, puhudes tuult järelduste purjedesse ja vältides eksiarvamuste karisid. Enne veel, kui aeg saab otsa, tuleb leida õige vastus. Viis. Neli. Kolm. Kaks. Üks. Aeg on läbi! Läbi!

Lavastuse “Fun Fact” taga on Sloveenia teatri ühed kõige tuntumad nimed Katarina Stegnar ja Primož Bezjak ning Eesti võistkond koosseisus Mart Kangro, Juhan Ulfsak ja Eero Epner. Kahe riigi ühise mineviku asemel uuritakse, mis on see, mis meid üleüldse mingil moel liidab.

Katarina Stegnar ja Primož Bezjak on Sloveenia viimaste aastakümnete kõige tuntumate näitlejate seas. Nad on töötanud väga erinevates laadides tantsuteatrist klassikalise sõnateatrini. Koos Branko Jordaniga moodustasid nad 2010. aastal Beton Ltd trupi, mis on tuuritanud üle Euroopa.

Mart Kangro, Juhan Ulfsak ja Eero Epner on erineva taustaga teatritegijad, kes on koos teinud kaks lavastust: “Workshop” (2019) ja “Kas te olete oma kohaga rahul” (2021).

Nende loomingulise koosluse eelmine lavastus “Workshop” oli Eesti Teatriauhinnad 2019 etenduskunstide auhinna laureaat. Oma lavastustega on Kangro, Ulfsak, Epner tuuritanud kogu Euroopas ning osalenud ka Baltoscandali festivalil.

 

R, 5.07 17:30 Haljala Rahvamaja OSTA PILET (välja müüdud)

L, 6.07 20:30 Haljala Rahvamaja OSTA PILET (välja müüdud)

Kestus: 90 minutit (lisaks sõiduaeg Haljala Rahvamajja ja tagasi kokku 40 minutit) 
Inglise keeles

Autorid Branko Jordan, Katarina Stegnar, Primož Bezjak, Mart Kangro, Juhan Ulfsak, Eero Epner; Esitajad Katarina Stegnar, Primož Bezjak, Mart Kangro, Juhan Ulfsak, Eero Epner; Helikunstnik Jure Vlahovič; Kostüümid Olja Grubić; Stsenograafia Martin Podrzavnik; Graafiline disain Jaan Evart; Projektijuhid Eneli Järs (Kanuti Gildi SAAL), Maja Vižin (Bunker); Kaasproduktsioon Bunker, Ljubljana; Kanuti Gildi SAAL, Eero Epner, Juhan Ulfsak, Mart Kangro.

Toetajad: Sloveenia Kultuuriministeerium, Ljubljana linn, Euroopa Liidu programm "Kultuur liigutab Euroopat", Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Goethe Instituut Tallinn, Ridango