Back to Back Theatre (Australia)

Back to Back Theatre (Australia)

SHADOW

Film

Vaimupuudega aktivistide kolmik Simon, Scott ja Sarah korraldavad linnavalitsuses avaliku arutelu, milline on tehisintellekti mõju tulevikus. Simon, kes peab end kogukonna päästjaks, määrab enese kiiresti linnapeaks ning Scott astub vastumeelselt vahendaja rolli, ent armub varsti oma võimu ja kipub teiste kogemustesse üleolevalt suhtuma. Sarah, keda tema kaaslased sageli tähelepanuta jätavad ja alahindavad, plahvatab, heites isehakanud juhtidele ette ebapädevust. Viisakalt alanud koosolek upub kähku tülitsemisse ja kaosesse, mida justkui mõjutab seesmine jõud. Sarah tegutseb rühma ühendamise nimel, taipab aga, et lahing nende sõnumi teadvustamiseks võib olla juba kaotatud.

“Shadow” on Austraalia teatriuuenduse teerajaja ja rahvusvaheliselt tunnustatud teatritrupi Back to Back Theatre’i debüütmängufilm. Film põhineb nende auhinnatud lavastusel “The Shadow Whose Prey the Hunter Becomes”.

Režissöör Bruce Gladwin: ““Shadow” ühendab endas draama ja dokumentalistika elemendid, et jutustada lugu ühest aktivistide rühmast, kes avalikku arutelu korraldades avastavad, et nende endi eelarvamused osutuvad suurimaks takistuseks maailma päästmisel. 

Kunstnikena otsime lugude loomiseks ja filmitootmiseks alternatiivseid mudeleid. Kahe ja poole aastaga jutuajamiste ja improviseerimise käigus loodu puhul olid esitajad kaasautoreiks, 95% inimestest ekraanil on puuetega ja ka võttegrupi moodustasid valdavalt end puuetega inimestena määratlevad praktikandid, keda abistasid professionaalidest mentorid.

See oli kogukondlik filmitegu.”

Back to Back Theatre, mis on maailmas enim tuntud selle poolest, et kasutab puuet kunstilise lähenemise vahendina, sai 2024. aastal 52. Veneetsia teatribiennaalil Kuldlõvi elutöö eest.

L, 6.07 15:00 Kinosaal OSTA PILET 

L, 6.07 21:30 Kinosaal OSTA PILET 

Kestus: 56 min
Film on inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega. 

Režissöör Bruce Gladwin; Stsenaarium Michael Chan, Mark Deans, Bruce Gladwin, Simon Laherty, Sarah Mainwaring, Scott Price, Sonia Teuben; Produtsent Alice Fleming; Operaator ja monteerija Rhian Hinkley; Originaalmuusika Luke Howard Trio (Luke Howard, Daniel Farrugia, Jonathan Zion); Kunstnik Tao Weis; Kostüümikunstnik Shio Otani; Kaasprodutsent Meret Hassanen; Kaasprodutsent Pippa Wright; Peaprodutsendid Bruce Gladwin, Tim Stitz.

Filmi rahastasid Austraalia sotsiaalministeerium ja Greater Geelongi linnavalitsuse kultuuriosakonna kunstiteoste tellimise programm koostöös UNESCO loovlinnade võrgustikuga; täiendavalt toetasid Give Where You Live ja Une Parkinsoni fond. Filmi toetas ka Screen Australia COVID-19 taastusfond.