Miet Warlop (Belgia)

Miet Warlop (Belgia)

AFTER ALL SPRINGVILLE – DISASTERS AND AMUSEMENT PARKS

Miet Warlopi ikoonilise teose taasesitus 12 aastat pärast selle maailma esietendust. Etendus sobib ideaalselt kogu perega vaatamiseks.

Siin rullub lahti plahvatuslik narratiiv, mille keskmes on värvilist suitsu ajav pappmaja koos elanike ja naabruskonnaga: üks elegantne kõndiv laud igatseb üle kõige paigal püsida; üks mees tahab välja viia prügi; üks pettunud elektrikilp ja väga pikad püksid teevad läbi suuri ja väikesi draamasid, mis loovad soodsa pinnase mitut masti koomikaks ja katastroofideks. Multifilmi kergusega jutustatakse äpardunud kogukonna lugu. Ja kuna see kõik on nõnda päevakajaline, taaslavastas Warlop oma ikoonilise teose pealkirja all “After All Springville”.

Miet Warlop on Belgia visuaalkunstnik, kes elab nii Gentis kui ka Brüsselis. Ta sai magistrikraadi kujutava kunsti alal Genti Kuninglikus Kaunite Kunstide Akadeemias. 2004. aastal pälvis ta KASK Franciscus Pycke žüriipreemia ning koos Huilend Hertiga Ostendi Aan Zee noore teatri auhinna. Warlopi nägemus teatrist kui kunstivormist on paljuski seotud füüsilisusega, mida kohtab mitmes tema varasemas töös: kontsert kui rituaal, pingutus, kordus, objektid.

Miet Warlopi kunstilises praktikas on kõik seotud, kas otseselt või kaudselt. Loomingut näeb ta tsüklina, nii nagu elugi. Tema viimane lavastus “One Song”, mis valmis koostöös NTGent teatriga, valiti paljude spetsialistide poolt 2022. aasta maailma 10 parima lavastuse hulka.

K, 3.07 20:00 Rakvere Teatri suur maja OSTA PILET 

N, 4.07 15:30 Rakvere Teatri suur maja OSTA PILET 

Kestus 45 min
Sõnadeta
Peresõbralik lavastus

Kontseptsioon ja lavastus Miet Warlop; Esitavad Emiel Vandenberghe, Freek De Craecker, Jacobine Tone Kofoed, Jarne Van Loon, Jef Hellemans, Margarida Ramalhete, Margot Masquelier; Kostüümid Sofie Durnez; Tehniline koordinatsioon Patrick Vanderhaegen; Tehniline tiim Bart Van Hoydonck, Eva Dermul, Frieder Naumann, Jurgen Techel, Pieter Kinoli; Lavastuse juht Rossana Miele.

Tootjad Miet Warlop / Irene Wool vzw; Kaastootjad: HAU Hebbel am Ufer – Berlin, Arts Centre BUDA, Arts Centre Vooruit, PerPodium (BE), De Studio Antwerpen, Internationales Sommerfestival Kampnagel.

Toetajad: The Belgian Tax Shelter, Flemish Authorities, City of Ghent

Täname: Arts Centre CAMPO, TAZ – Theater Aan Zee & cc De Grote Post, Amotec, Bennert Vancottem, Winston Reynolds, Alexandra Rosser.