Täpp / Paiste / Kuusk / Kala / Bartels / Seppik / Kröönström (Eesti)

Täpp / Paiste / Kuusk / Kala / Bartels / Seppik / Kröönström (Eesti)

KIBE!

 

Pulm kui nähtus on miski, millest tekib kõigil ettekujutus – pärinegu see filmidest, lavastustest, tuttavatelt, perest või iseenda minevikust-olevikust-tulevikust. Pulma pidamine on otsus, mille poolt- ja vastuargumendid on tähtsad, olenemata sellest, kas kooselu algust tähistatakse või mitte.
 

Lavastusprojekt “KIBE!” on pulm formaalse ja mitteformaalse osaga: kohtumise, pühitsemise, õnnitlemise ja pidutsemisega. Külalised on osa kahe inimese elu kõige õnnelikumast päevast, nad teevad kaasa noorpaari füüsilise ja emotsionaalse rännaku: liikudes ühest paigast teise, puudutades tundespektri eri sfääre. Ühiselt osaletakse rituaalis, sotsiokultuurilises mängus, kus jälgijatest saavad kaasmängijad.

Ka sel korral tahaks lihtsalt naeratada ja loota perfektset päeva, elada vaikides kaasa, sest nii on kombeks – pulm on sündmus, mil keegi ei tohi kahelda. Aga kui seekord küsiks “miks”? Miks, kuidas, kellele tehakse ja mida see tähendab? Mis eesmärk on pulmal, selle kümnetel detailidel, mis on valikute taga? Miks abiellutakse ja nii ka pulma peetakse; kellel üldse on õigus selleks? Miks ideaalsuse loor lämmatab – kas selles nii reaalselt tunduvas hetkes on terake või rohkem fiktiivsust, pettekujutelmi, peidetud motiive või koguni lootusetust? Kuidas see kõik mõjutab siirust, hoolivust, armastust?

Pulmale kohaselt lahutab külaliste meelt live-bänd, sähvivad tuled ja tühjenevad taldrikud-klaasid. Saab tantsu ja laulu, kuuleb tooste, sõnavõtte, naeru, näeb õnne ja joovastust. Ja pisaraid. Mitte ainult rõõmust. Sest on vaid teatud aeg, mil illusioon püsib: kaua sa ikka argisuse eest end varjad, pahesid ja süngust alla surud, inimloomuse ihasid ja aplust peidad. Lõpuks on inimene ikka ainult inimene. Ei midagi võimsamat. Või siiski? Hõissa, pulmad!

NB! Pulm kestab kokku 3 tundi. Selle aja jooksul liigutakse jalgsi ringi Rakvere linnas ja siseruumides (eri korrustel). Pulmas mängib vali muusika.

 

R, 5.07 17:00 Rahvaaed OSTA PILET (välja müüdud)

L, 6.07 18:00 Rahvaaed OSTA PILET (välja müüdud)

Soovituslik alates 14. eluaastast. 

Idee autor ja lavastaja: Robin Täpp; Autor-etendajad: Maria Paiste, Mihkel Kuusk, Liisbeth Kala, Karl Jakob Bartels, Maria Helena Seppik, Oskar Kröönström; Lavastusdramaturg: Isabel Laiapea; Kunstnik: Reti Pauklin; Valguskunstnik: Timo Tali; Bändi juht: Tõnis Veelmaa; Muusikud: Ott Ajaots, Markus Lehtsalu, Robin Kiisholts; Lava- ja valgustehnik: Mairon Tovstsik; Videotehnikud: Deili Post, Tom Tristan Kidron; Helitehnik: Sigrid Koor; Korraldus: Eleriin Miilman.

Lisaks osalevad Rakvere linna inimesed.

Koostöös Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiaga.

Toetajad: EELK Rakvere Kolmainu kogudus, Eesti Kultuurkapital, Moe Peenviinavabrik, MTÜ KaRakTer, Peenjoogivabrik Nudist, Pizzakiosk, Rakvere Ametikool, Rakvere linn, Rakvere kultuurikeskus, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Uuskasutuskeskus, Viljandi linn, Viru-Nigula valla kultuurikeskus.