OLME

Home  /  Current Page

TRANSPORT

Rakverre saabumiseks on palju erinevaid võimalusi. Tallinnlastel on kõige lihtsam – festivalipäevadel liigub Tallinna ja Rakvere vahel spetsiaalne festivalibuss, mis toob festivalilised esimeseks etenduseks kohale ja viib pärast viimase lõppu Tallinna tagasi.
Teistest paikadest tulijatele ja neile,  kes festivalibussile ei jõua, soovitame uurida bussi- ja rongigraafikuid:
www.peatus.ee
www.bussireisid.ee
www.edel.ee
Autoga tulijatel, kelle sõiduvahendis veel vaba ruumi, soovitame endast teada anda portaalis KESKUHU?, sinna soovitame vaadata ka neil, kes pöidlaküüdiga Rakverre saabuda plaanivad.

Rakvere kirevas olustikus orienteerumiseks oleme kokku pannud aga järgneva ülevaate:

Baltoscandal soovitab!

Rakvere pakub mitmeid võimalusi põigata rahvusvahelisest möllust kohalikule tasandile. Soovitame tutvuda. Toome ära ka need kohad, mida me tegelikult ei soovita, aga mis mingil põhjusel on värvikad, erilised või isegi ohtlikud – selline on juba kord Baltoscandal.

Kui te mõnda kohta üles ei leia, küsige festivali kontorist või infost. Kogu info on juhuslik, ilmselt ka ekslik, kuid mõeldud selleks, et tuua teieni mahlakaim osa Rakverest.


Ostukeskused

Põhjakeskus – Virumaa suurim ostukeskus, toidupoed, ehituspood, apteek, kingitused, riided, elektroonika, sport, lemmikloomad, pangaautomaat. Mida iganes… välja arvatud raamatud. Nii suur, et vajab asukohta linna servas. Kohalejõudmise probleemi lahendavad bussid nr 5 ja 5A, neist viimane on tasuta ja väljub teatri peatusest E-R 10.13 ja 11.13 ning L ja P 16.13, 17.13 ja 18.13. Sõiduaeg 5 minutit. Peatus „TEATER“ asub teatrist paarsada meetrit paremat kätt Tallinna poole minnes (palume mitte segi ajada Baltoscandali ajal toimiva peatusega otse teatri hoovis). Tagasi saab E-R 10.35 ja 11.35 ning L ja P 16.35, 17.35 ning 18.35. Oma autoga minnes asu teele Tallinna poole (teatri hoovist väljudes pööra paremale) ja vaata kogu aeg paremale. Kõik poed on avatud 10-20, Rimi toidupood 9-22. Rimis on ilmselt Rakvere suurim valik toidukaupu. Vt pohjakeskus.ee

Krooni Keskuses asuv hea teenindusega ja päris laia valikuga toidupood Selver on avatud iga päev kell 9-23. Hea asukoht kesklinnas F. G. Adoffi 11. Selver väidab, et esindab ehtsat ja eestimaist valikut, kuid loomulikult on saadaval ka parimad välismaised ja rahvusvahelised brändid ja margid. Samas keskuses asub ka apteek, eraldi alkoholipood, riidekauplused, spordipood ja Apollo raamatupood (vt rubriiki Muud teenused).

Maxima – teatrile lähim toidupood. Mõnikord probleeme teenindusega, aga naerata, ütle midagi võõrkeeles ja kõik saab korda. Toimib ka vastupidi. Asub Tallinna tn 11, teatri hoovist keera vasakule mäest alla ja mine veel 500-600 meetrit.


Muud teenused

Apteegid
Kondivalu apteek, Vilde 14a, E-R 8-18, L 8-16. Asukoht kesklinnas bussijaama lähedal.
Põhjakeskuse apteek, Tõrremäe küla, Rakvere vald E-P 10-20, asub Põhjakeskuses.
Rakvere Keskväljaku apteek, Koidula 1, E-R 9-19, L 9-15.
Rakvere Linnaapteek, Koidula 2, E-R 8-18, L 9-15.
Rakvere Pereapteegi haruapteek, F.G. Adoffi 11, E-R 9-20, L 9-17, P 10-15. Asub Krooni keskuses.

Jalgrattarent Rix Ratas – Parkali 7, Rakvere, E-R 9-18, L 9-15, tel +372 32 233 25, mobiil + 372 5564 5207. Rakveres piisab jalgrattast, et jõuda punktist A punkti B. Enne teeleasumist veendu marsruudis ja varusta end hotelli või teatri aadressiga, et eksimise puhul kohalikelt teed küsida. Festivali ajal on käigus festivalibuss, nii et kui sa ei kavatse nautida vabadust minna ja tulla millal iganes, ei pea etenduste külastamiseks jalgratast laenutama. NB Eesti seaduste järgi peab sõidukijuht (kaasa arvatud jalgrattur) olema liikluses kaine.

Apollo raamatupoed. Rakveres asub lausa kaks Apollo poodi, üks neist kesklinnas Krooni keskuses F.G. Adoffi 11 (avatud E-R 9-19, L 9-17, P 10-15) ning teine linna servas Vaala keskuses Lõõtspilli 2 (avatud E-R 10-19, L 10-18, P 10-16). Leidub ka võõrkeelset kirjandust, sealhulgas kunstiraamatuid, muusikat ja filme (nii eesti- kui ingliskeelset). Oma Arvo Pärdi CD saad kaasa osta just Apollost.

Autorent – küsige festivali kontorist ja me uurime. Kuuldavasti midagi olevat võimalik rentida.

Postkontor – kellele Rakvere rahulik aura tekitab inspiratsiooni minna tagasi vanaemade aega, siis Eesti Post pakub postiteenuseid Tallinna tn 12, samas majas asub salapärane Sushi Tiger (avati vahetult enne festivali), vastas asub Maxima toidupood. Suurepärane kooslus, miks mitte külastada kõiki kolme. Postkontor on avatud E-R 8-18, L 8-14.

Pangaautomaadid – teatri lähedal pole, lähimad asuvad kesklinnas Keskväljaku ääres ja Raja poe juures Ilu pst 2. Raja pood asub teatrist välja sõites paremat kätt u 700-800 m pärast.

Käsitööpoed – neist kaks asuvad Pikal tänaval. Viru Käsitöö asub Pikk 16, avatud E-R 9-18, L 9-15 ning Mariti käsitööpood Pikk 12, avatud E-R 9-18, L 9-15. Saadaval nii käsitöö kui materjal selle valmistamiseks (Viru Käsitöös on pisut suurem valik just materjali – villa, lõnga jne).


Meelelahutus

B`OFF – Baltoscandali OFF programm 2.-5. juulini. Tasuta etendused. Vt 2012.boff.ee

Aqva – sauna- ja veekeskus, massaaž ning iluteenused. Parkali 4, veekeskus avatud iga päev 9-22, saunakeskus E-R 10-22, L ja P 9-22. Hommiku-ujumine E-R 6-10. NB Festivali kaelakaardiga kehtib vee- ja saunakeskuses soodustus 10%.

Virumaa Muuseumid – sukeldu Rakvere ajalukku teatri lähedal Vallimäel asuvas linnuses (avatud iga päev 11-19), Tallinna tänav 3 asuvas näitustemajas (avatud T-R 10-17, L 10-15) või Pikk tänav 50 linnakodaniku majamuuseumis (avatud T-L 11-17).

Rakvere Galerii tutvustab maakonna kunsti ning avardab silmaringi ka kaugemalt tulnud kunstnike näitustega. Aadress Pikk 15. E-R 10-18, L 10-14. Sissepääs tasuta.

Raamatukogu – Lääne-Viru Keskraamatukogu Lai 7 on avatud E-R 10-18. Lisaks ilu- ja erialasele kirjandusele on olemas ka muusikakogu.

Lahemaa rahvuspark, avatud 24 h, loodusrajad, Sagadi, Palmse ja Vihula mõisad, sääsed, meri, eestimaine floora ja fauna. Asub Rakverest põhja pool.

Jalgpall. 3.-15. juulini toimuvad Eestis U-19 (noorte) Euroopa meistrivõistlused jalgpallis ning 3 kohtumist leiab aset Rakveres. Teisipäeval, 3. juulil 18.45 mängivad Rakvere staadionil (Kastani pst 12) Serbia ja Prantsusmaa (otseülekanne kanalil Eurosport 1), reedel, 6. juulil 17.30 Serbia ja Inglismaa ning esmaspäeval, 9. juulil 20.00 Horvaatia ja Serbia. Festivali kaelakaardi omanikud, pileteid küsige festivali kontorist. NB külasta ka Baltoscandali jalgpallilahingut romantikute ja küünikute vahel laupäeval, 7. juulil kell 12 Rahvaaias.


Toidukohad

Teatrikohvik – otse festivali südames, võimalus kaasa haarata kohv kui ka midagi toekamat. Festivali ajal võib olla üsna ülerahvastatud, kuid „Telli vaheajaks laud ette“. Esimene hommikune külastaja on jäänud kohvikusse arvatavasti veel eelnevast õhtust. Naudi melu kas sees või väljas terrassil, kas üleval või festivaliklubi ajal ka all. Kreutzwaldi 2a, Rakvere. E-P 9-23, festivali ajal 8-04.

Art Cafe – Rakvere kõige kohvikulisem kohvik. Hubane ja pigem romantiline atmosfäär. Kui talvel annab sooja kamin, siis suvel saab varjuda väliaeda. Hea koht juua veini. Lai 13, E-N 9-22, R 9-24, L 11-24, P 11-22. NB Festivali kaelakaardiga saab pearoa või snäkivaliku juurde pudeli majaveini 5 €-ga.

Turuplatz – kokteilibaari stiilis peenem kohvik Keskväljaku ääres, Rakvere suurimad teekannud ja ka muidu meeldiv sisekujundus. Eksootilised joogid, saab ka süüa, hinnaklassilt veidi kõrgem kui Art Cafe. Turu plats 3, E-N 11-24, R-L 11-01, P 12-23. NB Festivali „Esineja“ ja „Külalise“ kaelakaardiga kehtib soodustus 15%.

Pihlaka kohvik – pagariäri ja kohvik, soojad saiad, koogid. Rakverest pärit üle Eesti tuntud pagaribränd. Sisekujunduselt ja atmosfäärilt lihtsam koht kui eelpool mainitud kohvikud. Parkali 7, E-P 8-20.

Kära kants – hardrokipubi, ohtliku auraga, aga tegelikult üsna turvaline ja sõbralik koht, kus teiste januste hulgas satub pidutsema kunstiinimesi, asub sopilises keldris Tallinna tn 28, P-N 16-24, R,L 16-03. NB Festivali kaelakaardiga tasuta sissepääs ning õlu hinnaga 1,5 €. Soodushind õlule kehtib ka festivali piletiga.

Carla Pubi – võib-olla Rakvere ainus jalgpalli-pubi. See koht sai listi sisse võetud festivali kunstilise juhi Priit Raua soovitusel, kes on saanud sealt sooje kogemusi eelnevate festivalide ajal. Priit, mis sinuga seal juhtus? Hea asukoht kesklinnas Koidula 1, E-N 11-24, R-L 11-01, P 11-22. Jalpallist: kuigi selleks ajaks on Euroopa Meistrivõistlused läbi, jääb võimalus külastada U-19 Euroopa Meistrivõistluste finaalturniiri Rakveres (vt rubriiki Meelelahutus).

Mjau – otse teatri vastas üle tee asuv öölokaal Kreutzwaldi 1. Koht, kus tantsida ja juua. Sisenemine omal vastutusel (seal on juhtunud igasuguseid asju). R, L 23-05.

Bamboo Garden – suur valik aasiapäraseid rooge. Kirev menüü, mille rohkus teeb raskeks midagi välja valida, soovitame pimemeetodil torgata näpp menüüs sobivasse kohta ja võtta see, mis tuleb. Asukoht Vallimäe nõlval Vallikraavi 6, E-P 11-23.

Sushi Tiger – Maxima vastas Tallinna tänav 12, koht, mis mõnda aega intrigeeris sildiga „varsti avame“. Ning avatigi Baltoscandali ajaks, Rakvere ilmselt uusim söögikoht.

Slaavi köök ehk 12 kuud – Lai 11 asuv rahvuslikus stiilis (vene) köök. E-N 11-21, R-L 11-23, P 12-20.

Ararat – armeenia köök, erineval viisil valmistatud liharoad ja salatid ning muu sinna kõrvale, kaasa arvatud omaküpsetatud nisuleivad. Hea hinnatase, suured praed. Tallinna ja Malmi tänava nurgal, endine Mõmmi baar, E-P 10-21.

Kadaka amps – kesklinnas Lai 11 asuv kiirtoidukoht – hamburgerid ja friikartulid. Turvalisuse kaalutustel tasub silmad lahti hoida. Avatud E-N 11-0.00, R-L 11-06.

Kebab – Parkali 8. Sealsamas kõrval asuv tankla pakub lihtsamaid asju (sigaretid, joogid, välgumihkel), Kebabis on hea kebab, vilets burger ja põnev inimkooslus, kes sinna vastu hommikut võib sattuda. Külasta ettevaatusega, jälgi turvalisust. Avatud E-N 8-23, R 8-05, L 10-05.

Virma pubi – Tallinna tn 8, teatri hoovist välja pöörates allamäge vaskule ning paarisaja meetri pärast asub paremat kätt madal kivihoone. Põhiliselt külastab keskealine publik. Virma pubist leiab Jaapani, Aasia, Eesti menüü – natuke kõike, mis võib mõjuda kvaliteedile. Avatud P-K 11-23, N 12-01, R-L 12-04.

Tähtsad numbrid

Politsei – 110
Kiirabi – 112
Päästeamet – 112
Festivali kontor +372 32 95 451
Kohvik / valvelaud +372 32 95 420