• Details
  • Gallery

Festivali klubi – live: STATE OF ZOE (EST) + DJ Levy a.k.a Arvo Houkka (FIN)

Home  /  Programm  /  Festivali Klubi  /  Current Page

Pühapäev, 8. juuli /01:00-04:00 / väike saal

State of Zoe sai alguse 2010. aastal kui kohtusid elektroonilise muusika produtsent ja multi-instrumentalist Sander Mölder ning lauljatar Anneliis Kits, mille tagajärjel sündis samal aastal esimese Eesti USB-helikandijal väljastatud EP. Sander oli eelneval aastal ühtlasi ka ainus Baltimaadest päris muusik, kes pääses mainekale Red Bull Music Academyle ning soojendas räpi-legendi MF Doom. 2010.aasta sügisel sai duo võimaluse soojendada festivali Sügis Jazz raames USA klubimaastiku lipulaeva Tortured Soul, mille raames liitus State of Zoe (tol hetkel Under Constructioni nime kandnud) kollektiiviga veel teinegi andekas produtsent ja multi-instrumentalist Talis Paide. Ühtlasi tuntud ka kui DJ, kollektiivi Kosmosepealinn eestvedaja, produtsent ja helilooja Sofia Rubina esimesel albumil “My Sun” ning projekti “Dream of Tomorrow” algataja. Hiljuti täienesid ansambli read The  Sun‘i kauaaegse trummari Boris Hrebtukov’I aka Borka näol.

State of Zoe on kooslus, kus kohtuvad erinevad maailmad sulades ühtseks tervikuks- klassikaline ja fundamentaalne jazz põimub läbi eklektilise ja futuristliku elektroonilise helikeelega, hoides endas nii vana ja tuttavliku, sealjuures pidevalt uuenedes.

State of Zoe   on andnud live-kontserte kõikjal üle Eesti, k.a festivalidel Jazzkaar 2011  ning Juu Jääb 2011, osalenud Tallinn Music Week’ i Jazz Showcasel, Tallinn Jazz Weekendil ning astunud muu hulgas ülesse ka Tallinn Fashion Week’i raames toimunud moe-suursündmusel “Kolmlõige” koos Liisi Eesmaa, Aldo Järvsoo ja Tanel Veenre moeloominguga.

State of Zoel ilmus 2012.aasta aprillis debüüt-EP, millele pani oma õla alla Interaktiivmeedia agentuur ADM,   kes on varasematel aastatel toetanud nii Ajavarese helikandjat, kui ka Vaiko Epliku ja Kristjan Randalu albumi “Kooskõla” (Eesti Muusikaauhindadel Aasta Jazz-albumi tiitel) sünnile.

Vaata ka: http://stateofzoe.com