• Details

draamamaa.ee

Home  /  Programm  /  Current Page

info-lounge

Iga päev / 14:00 – 22:00 / draamamaa

„Maailm ilma Eestita, parem koht või halvem koht?“ küsib oma debüütnäidendis “Kas ma olen nüüd elus” Siim Nurklik. Maal, mille 1,3 miljonit elanikku käivad aastas pea miljon korda teatris, peaks olema vähemalt etenduskunstide osas muulegi maailmale üht-teist pakkuda.

Eesti on draamamaa.

Draama tähendab kreeka keeles tegevust, tegutsemist ja just tegusat etenduskunsti vahenditega ümbritseva tõlgendamist tuleb näidata ka piiritagustele vaatajatele. Seda enam, et dramaatilisust on olnud küllaga ka Eesti ajaloos ning teater olnud kaua tõe rääkija, tegelikkuse peegeldaja.

„Kas sa tahad, et ma tuleksin alasti ja tilkuvana sinu koristatud tuppa?“ küsib irooniliselt viimase Eesti Teatri Agentuuri* näidendivõistluse võidutöö, Piret Jaaksi “Näha roosat elevanti” peategelane. Agentuuri koostatud interaktiivne ingliskeelne näitus draamamaa.ee on avatud kõigile, kes tahavad tubases atmosfääris saada ülevaadet eesti etenduskunstidest: lavastustest, näidenditest, loojatest.

Vaata ka www.draamamaa.ee

draamamaa.ee kaasrahastajad on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Euroopa Regionaalarengu Fond.

* Eesti Teatri Agentuur on sihtasutus, mille eesmärk on tutvustada eesti etenduskunste nii Eestis kui välismaal. Eesti Teatri Agentuur esindab ka enamiku eesti näitekirjanike autoriõigusi alates 1994. aastast.